Przyszłość Ziemi naszą przyszłością!

22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi, który ma na celu promowanie postaw proekologicznych i pro klimatycznych wśród społeczeństwa.

Z inicjatywy Szkolnego Klubu Ekologicznego uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem nauczycieli i wychowawców układali hasła  uwrażliwiające na potrzebę dbania o naszą planetę. Tematem przewodnim wystawy na głównym korytarzu szkoły było: „Przyszłość Ziemi naszą przyszłością!” Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością i pomysłowością. Hasła i rysunki pokazują, że młodzi ludzie są świadomi zagrożeń i wiedzą, co należy zrobić, aby „ratować” Ziemię.

W piątek święto naszej Matki Ziemi uczniowie postanowili uczcić ubierając się na zielono, na kolor symbolizujący życie i nadzieję. Obchody Dnia Ziemi miały w tym dniu również wymiar konkretnych działań ekologicznych. Uczniowie klas 4 z wychowawcami ruszyli na akcję sprzątania terenu wokół ścieżki rowerowej.

Każdy młody człowiek powinien wzrastać w przeświadczeniu, że poprzez indywidualne codzienne działania może przyczynić się do ratowania harmonijnego i zdrowego życia na Ziemi.