Festiwal Zawodów

W dniu 27.04.23r. chętni uczniowie klas ósmych wybrali się do Krakowa na Festiwal Zawodów. Jest to wydarzenie będące zwieńczeniem działań prowadzonych w zakresie doradztwa zawodowego dla uczniów szkół podstawowych.

Festiwal na przestrzeni lat stał się ważnym miejscem spotkań uczniów, podejmujących decyzję o wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej na poziomie szkoły ponadpodstawowej i często także o wstępnym wyborze zawodu, jaki będą wykonywać w życiu. Nasi uczniowie mogli zapoznać się z ofertą szkół branżowych z Małopolski, ale także zobaczyć interaktywne prezentacje zawodów z różnych branż, spróbować samodzielnie wykonać prace związane z danym zawodem na interesujących ich stanowiskach pracy, porozmawiać ze starszymi uczniami kształcącymi się w danym zawodzie. Równie atrakcyjnym punktem wycieczki była wizyta w Muzeum Gier Video. Przedstawia ono historię ewolucji i rozwoju gier na przestrzeni lat. Było wiele radości i zabawy.