Symbole szkoły

Hymn Szkoły Podstawowej Nr. 2 im. Polskich Olimpijczyków w Krynicy -Zdroju

Gdy o świcie nasza szkoła
Srebrnym dzwonkiem uczniów woła
Nad Krynicą wstaje słońce…
Nasze serca są gorące!

Hartem ducha odznaczeni,
Jasną przyszłość zdobywamy.
Naszych marzeń nic nie zmieni,
Przeciwnościom radę damy!

Jak Polscy Olimpijczycy,
Uczniowie szkoły w Krynicy,
Słusznym sprawom chcemy sprostać,
By w przyszłości mistrzem zostać

Autor tekstu: Agnieszka Jabłońska
Autor muzyki: Jerzy Repel

Sztandar szkoły

Sztandar szkoły o wymiarach 1 metr ma kształt kwadratu, wokół którego biegnie złote obrzeże oraz wąski złoty pasek.

Na białym tle awersu, po prawej stronie znajduje się płonący znicz olimpijski w barwach czerwonej, złotej i białej. Natomiast po lewej stronie, na wysokości 3/4 sztandaru jest umieszczony falisty napis w kolorze złotym „szybciej, wyżej, mocniej”.

Rewers sztandaru ma biało-czerwone tło, które rozdziela złota, falista linia. Na środku górnej, białej części został umieszczony w dwóch linijkach po łuku napis „Szkoła Podstawowa nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Krynicy-Zdroju”. Pod napisem, na środku, także na białym polu, widnieje znak Polskiego Komitetu Olimpijskiego w kolorze metalicznym. Przedstawia on przewiązany szarfą olimpijski znicz zwieńczony orłem z koroną, poniżej którego widnieje pięć kół olimpijskich. W dolnej części sztandaru, pośrodku, już na czerwonym tle umieszczono herb Krynicy-Zdroju. Na błękitnej tarczy widnieje biały dzbanek oraz trzy złote korony.

Projekt sztandaru wykonała Pani Monika Majoch.