Leonard Janiec laureatem Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej Juniorów!

Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły Leonard Janiec został laureatem Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej Juniorów! Gorąco gratulujemy uzyskanego wyniku!

Olimpiada Historyczna Juniorów składała się z trzech etapów: eliminacji szkolnych, eliminacji okręgowych oraz eliminacji centralnych.

W etapie ogólnopolskim w Poznaniu uczestniczyło 76 uczniów z najlepszymi wynikami. Etap ten rozpoczął się w miastach wojewódzkich egzaminem pisemnym (m.in. w Krakowie). Część ustna odbywała się w Poznaniu na Uniwersytecie Adama Mickiewicza.  Po trzecim etapie konkursu tytuł laureata przyznawany był od 75 punktów na 100. Leon zdobył 7. lokatę (89 pkt/100). Uczniowie mieli również zapewniony program rozrywkowo kulturalny podczas pobytu w Poznaniu, np. spotkanie z profesorem, senatorem, zwiedzanie miasta, gry i zabawy, wykład o kodzie Enigma i demonstracja szyfrowania.

Organizatorem Olimpiady Historycznej Juniorów jest Polskie Towarzystwo Historyczne.