Wycieczka do Krakowa w ramach projektu „Poznaj Polskę” – kl. IV-VIII

W dniu 23 listopada 2021 r. uczniowie klas IV-VIII uczestniczyli w wycieczce do Krakowa w ramach przedsięwzięcia „Poznaj Polskę”.

Rano o godz. 6.45 wyruszyliśmy spod szkoły autokarem do Krakowa. Po przyjeździe  do miasta udaliśmy się na Rynek Główny, aby pod okiem przewodników zwiedzić Muzeum Narodowe mieszczące się w Sukiennicach, które zrobiło na nas duże wrażenie. Mogliśmy podziwiać w nim wybrane dzieła z Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku.

Po zwiedzeniu Muzeum Narodowego ruszyliśmy w stronę Kopca Kościuszki. Najpierw zajrzeliśmy do Muzeum Kościuszkowskiego, gdzie obejrzeliśmy m.in. wystawę stałą pt. „Kościuszko – bohater wciąż potrzebny”. Potem wspięliśmy się na Kopiec Kościuszki, skąd mogliśmy podziwiać rozległą panoramę Krakowa. Schodząc z Kopca odwiedziliśmy wystawę woskowych figur, gdzie stanęliśmy  „twarzą w twarz” z najwybitniejszymi Polakami, np. Janem Pawłem II.

Czas, który nam został do obiadu, wykorzystaliśmy na zwiedzanie dziedzińca zewnętrznego Wawelu, spotkanie ze Smokiem Wawelskim i zakup pamiątek.

Po obfitym obiedzie, pełni wrażeń wyruszyliśmy w drogę powrotną do Krynicy.

Skip to content