Radość Bożego Narodzenia.

„I narodził się między nami”

Okres świąt Bożego Narodzenia to czas szczególny. Ludzie sobie bliscy gromadzą się przy wspólnym stole, dzielą się opłatkiem i składają życzenia.

„I narodził się między nami”– to tytuł przedstawienia, które 8 stycznia 2023 r. -zaprezentowały dzieci  naszej szkoły uczące się języka mniejszości narodowej ukraińskiej pod opieką pani Larysy Szkwarła w Cerkwi Greko-katolickiej w Krynicy-Zdroju. Było to widowisko niezwykłe i bardzo innowacyjne, ponieważ oparte przede wszystkim na muzyce, kolędach ukraińskich i łemkowskich z wykorzystaniem licznych instrumentów muzycznych. Mali artyści odgrywali różne sceny przybliżające  dzieje narodzin Pana Jezusa. Każda scena zakończona była kolędą. Również bogata sceneria przy nastrojowym oświetleniu wprowadziła widzów w klimat świąteczny. Goście byli zachwyceni, a dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami.