Europejski Dzień języków Obcych

Europejski Dzień Języków jest obchodzony co roku 26 września. Wydarzenie to ma zwrócić uwagę na bogactwo języków w Europie, którymi posługują się jej mieszkańcy:

ponad 200 języków europejskich,

24 języki urzędowe UE,

około 60 języków regionalnych i języków mniejszości,

wiele innych języków, których używają osoby z innych części świata.

Głównym założeniem tego święta jest promowanie wśród uczniów różnorodności kulturowej i językowej Europy jako bogactwa, które należy rozwijać i pielęgnować.

Nasza szkoła również przyłączyła się do obchodów Dnia Języków Obcych.

Na drzwiach z każdej z klas widniały powitania i flagi poszczególnych Państw. Również tego samego dnia uczniowie naszej szkoły mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy odnośnie krajów anglojęzycznych i niemieckojęzycznych w konkursie o tej samej nazwie. W konkursie tym zwyciężyła Julia Turek , uczennica klasy 8c.

Na lekcjach języka angielskiego i niemieckiego rozwiązywane były quizy językowe, sprawdzające wiedzę o językach naszego kontynentu.