Spotkanie z pisarką p. Elizą Piotrowską

Dnia 27.09.2022r. uczniowie kl.3a i 3b naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu autorskim   z pisarką p. Elizą Piotrowską, która jest autorką wielu książek dla dzieci. Z jej twórczością spotykamy się również w naszych podręcznikach szkolnych „Nowi Tropiciele”. W czasie spotkania dzieci dowiedziały się jak wygląda codzienne życie pisarki. Pani Eliza omówiła tematykę swojej twórczości, powiedziała o szacie graficznej książek, bo jest również ilustratorką i zachęcała  uczniów do czytania. Swoją przygodę z pisaniem zaczęła już w wieku 4 lat. Obecnie mieszka w Brazylii i cały czas pisze nowe książki. Po zakończeniu prezentacji pisarka udzieliła głosu dzieciom, które zadawały jej różne pytania. Za swoją aktywność dzieci otrzymały pamiątkowe zakładki i naklejki. Na koniec spotkania chętni mieli możliwość zakupienia książek autorki na pamiątkę z jej osobistą dedykacją.