Z wizytą w klasie 1 a

Andrzejki

W listopadzie jak tradycja nakazuje  obchodziliśmy w klasie 1a andrzejki. Wiemy, że w tym jedynym dniu w roku sprawdzają się wszystkie wróżby i przepowiednie. Według dawnych wierzeń noc świętego Andrzeja ma moc magiczną i pozwalała zerknąć w przyszłość. Dzisiaj andrzejki to wspaniałą okazja do dobrej zabawy.

Każdy mógł „poznać swoją przyszłość” dzięki wróżbom przygotowanym przez koleżanki z klasy 7b – Hanię i Gosię.

Były przepowiednie z butów, wróżby, konkursy, tańce i słodki poczęstunek. Dzięki wróżbom dowiedzieliśmy się, jaki zawód dzieci będą wykonywać w przyszłości, czy będą szczęśliwe, bogate, czy przed nimi dalekie podróże, a może wielka niespodzianka.

Dzieci poprzebierane za różne postacie bawiły się wspaniale. Śmiechom, żartom i pląsom nie było końca. A wszystko to w przepięknie ozdobionej sali wypełnionej muzyką, tańcem śmiechem i śpiewem.

Z niecierpliwością czekamy na następne andrzejki w klasie 2.

Ozdabiamy świąteczne  pierniczki

Grudzień to okres przedświąteczny, który kojarzy nam się z pieczeniem i ozdabianiem pierników oraz wspólnym kolędowaniem.

Uczniowie klasy 1a postanowili trochę tej świątecznej magii wnieść do szkoły.  Ostatniego dnia nauki w sali 311 odbyły się zajęcia ze zdobienia pierników świątecznych. Przyniesione przez rodziców pierniczki uczniowie ozdabiali lukrem, czekoladowymi posypkami, malutkimi cukiereczkami i innymi pysznościami. Każdy piernik wyglądał inaczej, był wyjątkowy i niepowtarzalny.

Zajęcia sprawiły dzieciom dużo radości i wprowadziły je w świąteczny nastrój. Zapach i wygląd pierników zachęcał do konsumpcji. Część z nich została zjedzona  w klasie w czasie wspólnego kolędowania, reszta powędrowała do domów jako prezenty dla najbliższych.

To była „smakowita” i niepowtarzalna lekcja.

Wesołych Świąt!!!!!

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

5 listopada, w rocznicę urodzin Walta Disney’a (1901-1966) obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.
To była dobra okazja, by zachęcić nas najmłodszych do czytania bajek, rozwijania wyobraźni, pamięci, zdobywania wiedzy na różne tematy, poznawania nowych słów, zasad gramatyki. Z tej okazji obejrzeliśmy wspaniałe interaktywne przedstawienie o postaciach z bajek w wykonaniu Katolickiego Teatru Edukacyjnego z Krakowa.