Co słychać w klasie 3 b?

Wycieczka do Szkółki Leśnej

Długo czekaliśmy na tę możliwość, aby nasze plany mogły być zrealizowane.

Nareszcie mogliśmy wyjechać 29 września 2021 r. do lasu!

Cudownie było oddychać leśnym powietrzem i podziwiać piękną, jesienną, pełną barwnych liści przyrodę, zwłaszcza jeśli tak ciekawie opowiadał o niej Pan Tomasz. Poznaliśmy gatunki drzew występujących w najbliższej okolicy a także zwierzęta zamieszkujące nasze lasy. Widzieliśmy bardzo stare drzewa, ciekawe okazy roślin zielnych. Poznaliśmy sposób, w jaki leśnicy pozyskują i wysadzają nasiona w szkółce leśnej. Mogliśmy obserwować w jaki sposób rosną młode drzewka, potrzebne do zalesiania. Poznaliśmy też pracę leśnika dawniej i dziś.

Wycieczka była wspaniała!

Ruch to zdrowie!

W naszej klasie dbamy o ruch i zdrowie!

W czasie pięknej pogody ćwiczymy na zewnątrz!

Doskonalimy też naszą sprawność na sali, w czasie dobrej zabawy i zdrowej rywalizacji!

Dzień Edukacji Narodowej

Skip to content