Święto wszystkich dzieci z UNICEF

Już po raz kolejny w naszej szkole świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka oraz Światowy Dzień Życzliwości. 33 lata temu przyjęto uroczyście Konwencję Praw Dziecka ONZ. Z tej okazji wspólnie z milionami dzieci na całym świecie świętowaliśmy Niebieski Dzień #dlalażdegodziecka. Uczniowie mogli obejrzeć animowaną wersję Konwencji na holu szkoły. Prawa dziecka witały też przy wejściu do każdej sali. W czasie piątkowego finału każda klasa otrzymała Plan lekcji z prawami dziecka UNICEF lub krótką wersję Konwencji do powieszenia na klasowej gazetce. Słowa mają wielką moc! Dlatego z okazji Dnia Życzliwości uczniowie zostali zaproszeni do Poczty Życzliwości. Każdy mógł napisać miły liścik dla rówieśnika lub pracownika szkoły. Poczta okazała się strzałem w dziesiątkę. Mnóstwo rozdanych listów wywołało w piątkowe popołudnie uśmiech na wielu twarzach. Każdy uczeń mógł uśmiechnąć się, „przybić piątkę”, pomachać do koleżanki, kolegi lub nauczyciela po wylosowaniu buźki-emotikona z zadaniem niespodzianką. Było dużo radości, ciepłych i miłych gestów.
Akcję przygotowali i przeprowadzili: p. Renata Gniewek, p. Joanna Bykowska, p. Patrycja Gomółka oraz Rada Samorządu Uczniowskiego.