Dyplom UNICEF za obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka

20 listopada na całym świecie obchodzi się Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. W tym roku nasz szkoła włączyła się aktywnie w świętowanie tego dnia. Nauczyciele koordynatorzy: Joanna Bykowska, Renata Gniewek, Elżbieta Padula oraz Patrycja Gomółka zaproponowali społeczności szkolnej różnorodne akcje i działania w ramach tzw. „Niebieskiego Tygodnia”. Działania w naszej szkole zostały docenione przez UNICEF Polska. Bardzo spodobały się lekcje warsztatowe zaproponowane na zajęcia z wychowawcą, włączenie w przygotowania klas ósmych oraz klasy piątej, które wzbogaciły obchody samodzielnie wykonanymi pracami plastycznymi i prezentacjami. Oprócz tego organizatorzy docenili aktywności pozalekcyjne: #GOBLUE, wywiady z rodzicami „A za moich czasów to dzieciństwo było inne…” oraz akcję na Facebooku promującą wiedzę na temat sytuacji dzieci w Jemenie, którą zajął się Szkolny Klub Młodych UNICEF.

Z wielką dumą i radością prezentujemy otrzymany Dyplom
społecznie zaangażowanej placówki.