Iskierka radości

Aby Boże Dzieciątko przyszło do każdego…

17 grudnia dzieci świetlicowe z grupy I oraz klasa 4a realizowały projekt „Iskierka radości” realizowany od kilku lat przez p. pedagog Renatę Gniewek.

Mali wolontariusze przygotowywali niespodzianki dla osób starszych i chorych. W ten wyjątkowy czas radości, jakim są Święta Bożego Narodzenia nie wolno zapomnieć o tych, którzy są samotni, niestety zmuszeni być z dala od bliskich, są dotknięci cierpieniem. Dzieci poświęciły swój czas po lekcjach, aby dać pacjentom Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego przy ul. Reymonta odrobinę ciepła. Wykonywały przepiękne choinki- wycinanki, dekorowały karteczki z życzeniami, stroiły pomarańcze. W wyjątkowych choineczkach udekorowanych cekinami przekazywały najpiękniejszy dar innym ludziom- dar serca i życzliwości.

Warsztaty były wielkim przeżyciem dla dzieci, które z ogromnym zaangażowaniem przygotowywały niespodzianki z p. Patrycją Gomółka i p. Joanna Bykowską. Mamy nadzieję, że sprawią one radość podopiecznym szpitala i uczynią wigilijny wieczór pełnym nadziei na lepsze jutro.

Tekst i zdjęcia: Renata Gniewek