Szkoła pamięta …

25 października uczniowie z klas IV -VIII z naszej szkoły wraz z nauczycielami, w ramach akcji „SZKOŁA PAMIĘTA” wybrali się na pobliski cmentarz, aby zapalić znicze na grobach zmarłych nauczycieli, uczniów oraz Olimpijczyków z naszego regionu.

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami: p. Moniką Majoch, p. Anną Stelmach, p. Teresą Głąb, p. Magdaleną Liszką, p. Renatą Gniewek, p. Ireną Baran, p. Elżbietą Padulą oraz p. Patrycją Gomółką zebrał materiały i wykonał wystawę poświęconą miejscom pamięci narodowej w naszej okolicy.

Ponadto w każdej klasie przeprowadzona została pogadanka na podstawie wcześniej przygotowanej prezentacji na ten temat.

Celem akcji było oddanie hołdu i zachowanie w pamięci tych, których już z nami nie ma. Z szacunku do miejsca i tradycji wszyscy podczas pobytu na cmentarzu zachowywali się bardzo grzecznie i spokojnie.

Tekst i zdjęcia: Patrycja Gomółka