Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

„Wszystko, co wielkie, jest wielkie przez serce” – słowa Cypriana Kamila Norwida stały się mottem tegorocznej akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Uroczystość rozpoczęła się przemówieniem pana Andrzeja Krzeszowskiego, który powitał zgromadzonych w sali gimnastycznej gości i zaprosił do wysłuchania montażu słowno – muzycznego, przygotowanego przez panią Martę Bochniak i panią Bożenę Zahaczewską. W tym roku miał on charakter szczególny, ponieważ powstał z inicjatywy uczniów kl. 6 a, 7 b i 8 c, z ich przekonania o tym, że trzeba rozmawiać o autorytecie i doceniać autorytety, z którymi się w życiu spotykamy.

W pięknych poetyckich frazach, wygłoszonych przez naszych młodych artystów, wybrzmiało wiele ciepłych słów skierowanych do nauczycieli i pracowników obsługi. Zarówno starsi, jak młodsi uczniowie docenili codzienny trud pracy pedagoga i podkreślili swoją wdzięczność za poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków. Słowa podziękowania zostały uświetnione występem szkolnego chóru – klasy 5 c, „pod batutą” pana Stanisława Mądrego. Część artystyczna akademii zakończyła się złożeniem życzeń oraz kwiatów dyrekcji i gronu
pedagogicznemu przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego pod opieką pani Moniki Majoch i pani Anny Stelmach. Następnie głos zabrała pani dyrektor Bożena Smoroń – Kowalczyk, która mówiła o trudnej, ale jakże pięknej pracy nauczyciela. Ponadto, podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie. Złożyła również gratulacje pani Annie Wiewiórze oraz klasie 3 b za zajęcie wysokiego miejsca w 9. edycji ogólnopolskiego projektu edukacji prozdrowotnej „Zdrowo jem, więcej wiem”, pod honorowym patronatem Pierwszej Damy, Agaty Kornahauser-Dudy.

Uwieńczeniem tego październikowego święta było uroczyście odśpiewane „Sto lat!” dedykowane nauczycielom oraz pracownikom naszej szkoły.

Tekst: Marta Bochniak
Zdjęcia: Anna Domanicz