Klasa 1 b na wycieczce w zamku Stara Baśń w Grybowie

W poniedziałek, 15 maja uczniowie klasy 1B wyruszyli na wycieczkę. Celem podróży był zamek Stara Baśń w Grybowie. Od samego przyjazdu na miejsce na dzieci czekały przygotowane przez właścicieli zamku i animatorów niespodzianki.
Uczniowie z zapartym tchem słuchali pradawnych legend, dowiedzieli się co to jest rekonstrukcja budowli oraz jakie były zwyczaje ludzi mieszkających w starodawnych czasach. Odwiedzili wiele zakamarków zamku, a z każdym z nich związana była magiczna historia. Każdy kto marzył o tym, żeby przenieść się w krainę baśni i zamienić się w księżniczkę lub zostać pasowanym na rycerza, miał do tego okazję. W czasie zajęć można było przymierzać średniowieczne stroje, założyć elementy zbroi, nauczyć się dworskiego ukłonu, zatańczyć średniowieczny taniec, rywalizować w turnieju na kopie oraz spróbować własnoręcznie wykonanego podpłomyka.
Pobyt na zamku pozwolił przenieść się do czasów naszych przodków i wziąć udział w lekcji średniowiecznej historii na wesoło. Po trudach aktywnego i pełnego niespodzianek zwiedzania zamku i zabaw zakupiliśmy pamiątki, wrzuciliśmy grosik do fontanny życzeń i w świetnych nastrojach wyruszyliśmy w drogę powrotną.