Wycieczka klasy 4 a do Parku Miniatur „Świat Marzeń” w Inwałdzie

08 czerwca uczniowie klasy 4 a uczestniczyli w wycieczce do niezwykłego i bardzo interesującego miejsca. Tym miejscem był Park Miniatur w Inwałdzie. W „Świecie Marzeń” znajdują się modele obiektów architektonicznych z całego świata, średniowieczny zamek zwany ,,Warownią” oraz mini zoo.

Uczniowie wraz z panią przewodnik odkrywali Park Ruchomych Smoków, średniowieczną osadę, zbrojownię oraz salę tortur. Na miejscu spotkali garncarza, kowala, powroźnika, a także mieli okazję wziąć udział w warsztatach tworzenia świec. W podziemiach zamku zagrali w laserowy paintball w otoczeniu smoków i rycerzy. Następnie młodzi turyści mogli z bliska przyjrzeć się takim perełkom światowej architektury jak: Koloseum, Świątynia Akropolu, Krzywa Wieża w Pizie, Bazylika św. Piotra na Watykanie, Statua Wolności, Wielki Mur Chiński, Wieża Eiffla, Big Ben, Sfinks i piramidy, Zamek w Malborku, Sukiennice w Krakowie i wiele, wiele innych ciekawych budowli. Potem dzieci spędziły czas w Lunaparku na wspaniałej i wesołej zabawie. Na koniec wycieczki uczniowie pojechali kolejką do mini zoo.

To była bardzo ciekawa i pouczająca wyprawa.

Skip to content