Laboratoria Przyszłości

Nasza szkoła uczestniczy w programie – Laboratoria Przyszłości – inicjatywie edukacyjnej realizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Misją tego programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Celem inicjatywy jest wsparcie szkoły w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

W ramach tego programu do naszej szkoły zostały zakupione kolejne pomoce dydaktyczne na kwotę 20 907,20 zł.

Powstała pracownia techniczna w połączeniu z pracownią robotyki i druku 3D, w której uczniowie będą mogli m.in. rozwijać umiejętność kreatywnego podejścia do rozwiązywania problemów, doskonaląc jednocześnie zdolności manualne i kompetencje społeczne.

Nasza szkoła została wyposażona także w profesjonalny sprzęt do nagrywania obrazu i dźwięku. W związku z tym powstanie w szkole „studio nagrań”, które zostanie wykorzystane do tworzenia filmów i audycji z życia szkoły.

Doposażenie szkoły w nowy sprzęt i pomoce dydaktyczne pozwoli na uatrakcyjnienie dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy oraz zdobycie praktycznych umiejętności przez uczniów. Uczniowie będą mogli uczyć się współpracy zespołowej poprzez kreatywność, interdyscyplinarność i wspólne rozwiązywanie zadań. Jednocześnie będą odkrywać ukryte talenty, rozwijać kompetencje przyszłości w zakresie nauk przyrodniczych, robotyki, technologii i inżynierii.

 

Skip to content