„Każdy ma coś, co może dać innym” – Solidarni z Ukrainą –

Samorząd Uczniowski wspólnie z Dyrekcją i nauczycielami postanowili przyłączyć się do akcji charytatywnej, zorganizowanej przez Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy-Zdroju, polegającej na zbiórce darów dla mieszkańców i uchodźców z Ukrainy. Akcja trwała od 28 lutego do 4 marca.

W ciągu tych 5 dni uczniowie, rodzice i pracownicy naszej szkoły wykazali się ogromnym zaangażowaniem i chęcią pomocy naszym wschodnim sąsiadom . Każdego dnia zbiórki uczniowie z Samorządu pełnili dyżury w portierni, przyjmując dary od uczniów, rodziców i ludzi dobrej woli, a następnie je segregowali.

Odzew na naszą akcję przeszedł najśmielsze oczekiwania . Zarówno uczniowie, jak i rodzice oraz absolwenci naszej szkoły codziennie przynosili bardzo dużo darów, aby w ten sposób wspomóc naszych wschodnich sąsiadów . Pod koniec akcji wszystkie rzeczy zostały policzone, spisane oraz zapakowane
w kartony . W piątek o godzinie 12 zebrane rzeczy zostały przetransportowane do Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy-Zdroju przy pomocy p. Bialika oraz p. Żychowskiego.

Bardzo serdecznie dziękujemy uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom naszej szkoły, którzy zaangażowali się w pomoc w zorganizowaniu i przeprowadzeniu akcji.