Światowy Dzień Kota

Szare, bure, czy pstrokate…wszystkie koty nasze są!

17 lutego w świetlicy szkolnej obchodziliśmy Światowy Dzień Kota. To święto, o którym wielbiciele kotów nie zapominają!  Jest to dzień mający nie tylko podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka, ale również uwrażliwić na potrzebę niesienia pomocy potrzebującym i  bezdomnym zwierzętom.

Wszyscy lubimy koty i ich mięciutkie, delikatne futerka. Okazało się, że wiele dzieci ma w domu koty! Każdy Świetliczak mógł w tym dniu opowiedzieć o swoim pupilu. Przy okazji dzieci poznały różne rasy kotów, dowiedziały się, jak należy opiekować się tymi wspaniałymi zwierzątkami, poznały ich zwyczaje oraz różne dotąd nieznane ciekawostki o nich. Na koniec dzieci wykonały piękne prace plastyczne z kotem w roli głównej oraz otrzymały Dyplom Kociego Przyjaciela.