Drzewko Dobrych Słów dla Niepełnosprawnych

3 grudnia na całym świecie jest obchodzony Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych ustanowiony w 1992 r. przez ONZ. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły mogli przeczytać  na holu „Savoir-vivre wobec osób niepełnosprawnych” oraz „Apel osoby niepełnosprawnej”. W tym dniu chcieliśmy jako społeczność szkolna przekazać ciepłe słowa osobom doświadczonym przez los. Uczniowie z ogromnym entuzjazmem podchwycili pomysł zaprojektowania Drzewka Dobrych Słów. Dzieci w domu przygotowały odrysowane dłonie z życzeniami. Z nich powstało wielkie drzewo, które w najbliższym czasie przekażemy do Stowarzyszenia „Piątka” przy ul. Źródlanej. Oprócz tego z okazji św. Mikołaja uczniowie mogli wykonać kartki niespodzianki. Powstały niesamowite, bo od serca stworzone pocztówki. Mamy nadzieję, że podopieczni „Piątki” będą mile zaskoczeni i dzięki naszym dzieciom pojawi się na ich twarzach uśmiech i wzruszenie. Bo człowiek jest wtedy człowiekiem, gdy potrafi dać drugiemu odrobinę radości.

Inicjatorzy akcji: Renata Gniewek, Joanna Bykowska, Patrycja Gomółka i Rada Samorządu Uczniowskiego.