Andrzejkowy zawrót głowy w kl. 6a

Katarzynki, Andrzejki to staropolskie tradycje związane z ostatnimi hucznymi zabawami przed nastaniem Adwentu. W ostatni listopadowy wieczór sala 121 pachniała muffinkami z niespodzianką i domowym ciastem przygotowanym przez rodziców. Pani pedagog Renata Gniewek wprowadziła dzieci w nastrój andrzejkowy, opowiadając o  św. Andrzeju  i znaczeniu obrzędów. Aby tradycji stało się zadość, czarownica-wróżka pani Joanna Bykowska zaprosiła dzieci, by oddały się wróżbom przepowiadającym przyszłość. Śmiechu było co niemiara przy ścieżce z butów, karteczkach z imionami, sercu i szpilce, przepowiadaniu zawodów i wróżbie z pięcioma talerzami. Przy dźwiękach muzyki wszyscy zatańczyli taniec  z balonami. Na koniec andrzejkowa tradycja została wzbogacona o nowoczesną zabawę   w twistera i gry planszowe.

Skip to content