Ślubowanie uczniów klas I

21 października 2021 r. w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Krynicy-Zdroju odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów dzieci z klas pierwszych.
W uroczystości brali udział uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawczyniami – p. Danutą Bołoz i p. Dorotą Borek, dyrektor szkoły Bożena Smoroń-Kowalczyk oraz rodzice. W niezwykle podniosłej atmosferze uczniowie klas ślubowali uczyć się pilnie i chętnie, szanować pracę swoją i innych, dbać o dobre imię szkoły i klasy, żyć odważnie i uczciwie i kochać swoją Ojczyznę. Po złożeniu ślubowania dyrektor szkoły dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, dotykając ołówkiem ramion dzieci. Od tej chwili stali się oni nowymi członkami naszej wielkiej szkolnej rodziny!
Po uroczystej akademii uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz mały upominek. Następnie nasi mali bohaterowie udali się do swoich klas na słodki poczęstunek zorganizowany przez rodziców.
Pierwszakom życzymy sukcesów oraz wielu radosnych chwil w murach naszej szkoły!