XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia – relacja z przebiegu imprezy

W tym roku szkolnym nasza szkoła po raz pierwszy uczestniczyła w XI Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia organizowanym w dniu 1października 2021 r. pod hasłem:

Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!

Organizowana co rocznie akcja w pierwszy piątek października, ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniom, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, daje okazję nadrobić te zaległości. Dorosłym popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia.

Akcja rozpoczęła się 27.09.2021r., uczniowie od tego dnia mogli ćwiczyć tabliczkę mnożenia dzięki rozwieszonym na szkolnych korytarzach plakatom.

O1.10.2021r.(piątek) odbył się pisemny egzamin, do którego przystąpili uczniowie kl. III -VIII. Asystentami podczas egzaminu byli młodsi koledzy z kl. II A. Do egzaminu przystąpiło 315 uczniów, pozytywnie wynik uzyskało 152.

Zwycięzcom i wszystkim biorącym udział serdecznie gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych obchodach Światowych Dni Tabliczki Mnożenia