Śniadanie daje moc !

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!

Dlatego powstał program edukacyjny: ŚNIADANIE DAJE MOC.
Najważniejsze cele tego programu to:

• zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka
  • przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację
    oraz promocję prawidłowego żywienia.

Dzień 8 listopada obchodzony jest w Europie jako „Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania”

W tym roku w szkoła po raz czwarty 8 listopada kl. I-III zorganizowały w klasach wspólne śniadanie.

Przy wsparciu rodziców i wychowawców uczniowie samodzielnie przygotowali zdrowe śniadania. Dzieci z przyniesionych z domu produktów zrobiły smaczne, kolorowe i zdrowe kanapki oraz różnego rodzaju sałatki, szaszłyki, które potem zjadły z ogromnym apetytem.

Wspólnie przygotowane śniadanie okazała się świetną zabawą dla wszystkich uczniów, a ponadto okazją do pogłębienia wiedzy na temat istoty śniadań w diecie ucznia. Była to również integracja zespołu klasowego, a także lekcja kulturalnego spożywania posiłków.