Ekscytująca Noc Naukowców!

27 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w corocznej imprezie organizowanej przez wyższe szkoły krakowskie. Wycieczkę zorganizowała p. Magdalena Bochniarz.

Młodzież z klas siódmych i ósmych rozpoczęła dzień od niesamowitego filmu w 3D „Hubble” o ostatniej misji astronautów, mającej na celu uratowanie orbitalnego obserwatorium.

Zachwyciły wszystkich przepiękne zdjęcia wszechświata i naszej planety oraz wyobrażenie kosmicznych misji. Po odpoczynku i zabawie na kręglach uczniowie uczestniczyli w wykładach i zajęciach na Akademii Rolniczej.

Niesamowite było spotkanie z ciekłym azotem, maszynami
do produkcji wina, bakteriami i pięknem przyrody w Tatrach. Wykłady i eksperymenty laboratoryjne pod czujnym okiem profesorów i doktorów były wielkim przeżyciem.

Z wycieczki młodzież przywiozła moc wrażeń, drobnych upominków, a dwie uczennice książki nagrody z konkursu o roślinności w Tatrach.

Nad bezpieczeństwem uczniów czuwała p. Renata Gniewek i p. Joanna Bykowska.

Poniżej zamieszczamy fotorelację z imprezy, którą nadesłała Pani Joanna Bykowska.