Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej to ważne polskie święto, które obchodzone jest w naszym kraju 14 października.

Jest to święto wszystkich ludzi związanych z oświatą; nauczycieli, pracowników szkoły
i administracji , uczniów i ich rodziców, słowem nas wszystkich .

To wyjątkowe święto przypomina o szczególnej roli Nauczycieli, których działania pomagają odkrywać i rozwijać zdolności, pasje i zainteresowania uczniów. Przypomina też, że aby to realizować potrzebne są bezpieczne i dobre warunki, które starają się zapewnić pozostali Pracownicy Szkoły.

Z okazji tego święta życzę Państwu Nauczycielom, aby podejmowane każdego dnia wyzwania przynosiły zawodowe spełnienie, aby przekazywane przez Was wartości przyczyniały się do rozwoju naszych uczniów, a Państwu dawały wiele satysfakcji. W życiu osobistym życzę przede wszystkim dużo miłości, radości i uśmiechu, zdrowia, zadowolenia i optymizmu. Pragnę wyrazić dzisiaj swoje uznanie dla Państwa pracy oraz słowa wdzięczności za trud dydaktyczny, wychowawczy i opiekuńczy.

Nie zapominajmy też o Nauczycielach – Emerytach i Tych, którzy odeszli od nas na zawsze, a którzy swoje siły poświęcili pracy w naszej Szkole.

Również serdecznie dziękuję Pracownikom obsługi i administracji za trud codziennej pracy i życzę wszystkiego najlepszego.

Drodzy Uczniowie, Wam życzę, aby nauka była zawsze dla Was radością, abyście do szkoły zawsze przychodzili z chęcią. Waszym Rodzicom dziękuję za wszelkie wsparcie i pomoc i życzę samych dobrych chwil w życiu.

Niech Dzień Edukacji Narodowej oraz wszystkie inne dni w roku szkolnym będą dla nas radosne, spokojne, pełne zadowolenia.

Dyrektor szkoły – Bożena Smoroń-Kowalczyk