Warsztaty ilustracyjne z udziałem klasy 4 b

Dnia 13 września klasa 4 b ze Szkoły Podstawowej Nr 2 uczestniczyła w warsztatach ilustracyjnych, które odbyły się na zaproszenie Biblioteki Publicznej w Krynicy filia na Czarnym Potoku. Podczas zajęć, prowadzonych przez znaną ilustratorkę, Panią Magdalenę Pilch, uczniowie mieli okazję poznać różne techniki tworzenia ilustracji. W ramach warsztatów dzieci samodzielnie wykonały przestrzenne obrazki pop-up, czyli tzw. „rozkładanki”.

Warsztaty zostały zorganizowane dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Funduszu Promocji Kultury, w ramach projektu „Partnerstwo dla książki”. Spotkanie było częścią cyklu zajęć czytelniczych pt. „Co w książce pisz…czy i w bibliotece się chowa”, które mają na celu promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

Serdecznie dziękujemy Bibliotece Publicznej w Krynicy-Zdroju filia na Czarnym Potoku za możliwość udziału w tym inspirującym projekcie.